Kalenddar

Lávdegoddečoahkkimat

Lávdegoddečoahkkimat álget maŋŋebárgga skábmamánu 17. b. dii 09.00 ja loahpahuvvojit bearjadaga skábmamánu 20. b. dii. 15.00 rádjái. Koronadávdda geažil čađahuvvojit lávdegoddečoahkkimat digitála reaidduiguin, Teams bokte.

Dievasčoahkkin álgá maŋŋebárgga juovlamánu 1. b. dii. 08.30 ja loahpahuvvo bearjadaga juovlamánu 4. b. dii. 16.00 rádjái.

Lávdegoddečoahkkimat leat rabas čoahkkimat ja buohkat geat háliidit galget sáhttit čuovvut daid. 

Plána- ja finánsalávdegotti čoahkkin: Deaddel dákko jus áiggut čuovvut
Bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegotti čoahkkin: Deaddel dákko jus áiggut čuovvut
Ealáhus- ja kulturlávdegotti čoahkkin: Deaddel dákko jus áiggut čuovvut

Goas
Maŋŋebárga 17.11.2020 09.00 - bearjadat 20.11.2020 15.00
Gos
Digitála/Digitalt

Čuovvovaš lávdegottit galget ovddidit árvalusaid čuovvovaš áššiin:

Plána- ja finánsalávdegoddi
Ášši 59/20 Sámedikki plánaveahki ođasteapmi
Áššejođiheaddji: Cecilie Hansen (GB)
Suoivvanáššejođiheaddji: Lars Filip Paulsen (O)

Ášši 60/20 Sámedikki njuolggadusaid revideren meahccegeavahusa rievdamis
Áššejođiheaddji: Tom Sottinen (BB)
Suoivvanáššejođiheaddji: Ellinar M. Jåma (ÅaSG)

Ášši 61/20 Sámedikki 2021 bušeahtta
Áššejođiheaddji: Runar Myrnes Balto (NSR)
Suoivvanáššejođiheaddji: Anne Henriette Nilut (NSR)

Bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegoddi
Ášši 57/20 Gáibádusat listaevttohusaide 2021 sámediggeválgga oktavuođas
Áššejođiheaddji: Bjørn Thomas Åhrén (NSR)
Suoivvanáššejođiheaddji: Elisabeth Erke (GB)

Ášši 62/20 Sábme jállu – Sámedikki dásseárvodieđáhus
Áššejođiheaddji: Márjá-Liissá Partapuoli (NSR/SáB)
Suoivvanáššejođiheaddji: Kåre Olli (Bellodatsorjjasmeahttun)

Ášši 63/20 Sámedikki váldi alit oahpus - NAČ 2020:3 universitehtaid ja allaskuvllaid ođđa láhka, ja stuorradiggedieđáhus stáhtalaš universitehtaid ja allaskuvllaid stivrenpolitihka birra
Áššejođiheaddji: Kjellrun Wilhelmsen (NORD)
Suoivvanáššejođiheaddji: Karen Anette Anti (NSR)

Ealáhus- ja kulturlávdegoddi
Ášši 54/20 Dáiddáršiehtadus 2021
Áššejođiheaddji: Inger Eline Eriksen Fjellgren (Árja)
Suoivvanáššejođiheaddji: Jan Ole Klemet Hermansen (GB)

Ášši 55/20 Duoji ealáhusšiehtadusa 2021 dohkkeheapmi
Áššejođiheaddji: Per Mathis Oskal (BB)
Suoivvanáššejođiheaddji: Berit Marie P.E. Eira (JOHT)

Ášši 56/20 Sámedikki cealkámuš 2021/2022 boazodoallošiehtadussii
Áššejođiheaddji: Mathis Nilsen Eira (NSR)
Suoivvanáššejođiheaddji: Arild P. Inga (BB)

Válgalávdegoddi
Ášši 58/20 Sámedikki válganammagotti nammadeapmi

Áššeovddidusat

Prográmma Sámedikki lávdegoddečoahkkimat skábmamánu 17. - 20. b. 2020

Maŋŋebárgga skábmamánu 17. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 11.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat
11.00 – 12.00 Lávdegoddečoahkkimat
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
12.30 – Presideanta Aili Keskitalo bovde joavkojođiheddjiid čoahkkimii – Teams:a bokte
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat

Gaskavahku skábmamánu 18. b.
09.00 – 11.30 Seminára – Oppfølging av gruveplanen i Nussir og Gumppenjunni
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
13.00 – 14.30 Sámi logut muitalit 13
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat

Duorastaga skábmamánu 19. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 11.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat
11.00 – 12.00 Lávdegoddečoahkkimat
12.00 – 15.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
15.00 – 17.00 Lávdegoddečoahkkimat
17.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat

Bearjadaga skábmamánu 20. b.
09.00 – 10.00 Lávdegoddečoahkkimat
10.00 – 11.00 Káffeboddu ja joavkočoahkkimat
11.00 – 12.00 Lávdegoddečoahkkimat
12.00 – 13.00 Borranboddu ja joavkočoahkkimat
13.00 – 15.00 Lávdegoddečoahkkimat