Representanter valgt til komiteer, råd og utvalg

Representanter valgt til komiteer, råd og utvalg

Dievasčoahkkimis mannan vahku lei válgalávdegotti, bearráigeahččanlávdegotti ja fágalávdegottiid válljen ja lahtuid válljen Sámi parlamentáralaš ráđđái. Dás oainnát guđe áirasat válljejuvvojedje gosa.

Bearráigeahččanlávdegoddi

Jođiheaddji: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat

Nubbinjođiheaddji: Ann Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat

Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket

Válgalávdegoddi

Jođiheaddji: Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Nubbinjođiheaddji: Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Elisabeth Erke, Guovddášbellodat

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat

Vibeke Larsen, Nordkalottfolket

Lahtut Sámi parlamentáralaš ráđđái

Presideanta Silje Karine Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi – persovnnalaš várrelahttu: Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi – persovnnalaš várrelahttu: Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi – persovnnalaš várrelahttu: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket – persovnnalaš várrelahttu: Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat– persovnnalaš várrelahttu: Ann-Britt Eira Sara, Bargiidbellodat

Fágalávdegottit

Plána- ja finánsalávdegoddi

Jođiheaddji: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Nubbinjođiheaddji: Elisabeth Erke, Guovddášbellodat

Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Kristin Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Per Johnny Persen Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Eirik Larsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket

Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket

Vibeke Larsen, Nordkalottfolket

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat

Arild P. Inga, Bargiidbellodat

Per Mathis Oskal, Bargiidbellodat

Ealáhus- ja kulturlávdegoddi

Jođiheaddji: Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Nubbinjođiheaddji: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat

Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Ole Henrik Bjørkmo Lifjell, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Sara Katrine Aleksandersen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Svein Leiros, Guovddášbellodat

Berit Marie P. E. Eira, Ávjovári Johttisápmelaččaid listu

Øyvind Lindbäck, Nordkalottfolket

Gry Hege Warth, Nordkalottfolket

Ingvild Halvorsen, Nordkalottfolket

Jørn Are Gaski, Bargiidbellodat

John Kappfjell, Bargiidbellodat

Bajásšaddan-, fuolahus- ja oahppolávdegoddi

Jođiheaddji: Ann Britt Eira Sara, Bargiidbellodat

Nubbinjođiheaddji: Piera Heaika Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Jovna Vars Smuk, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi

Kirsten Inger Anti, Guovddášbellodat

Kjetil Romsdal, Nordkalottfolket

Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket

Knut Einar Kristiansen, Nordkalottfolket

Tom Sottinen, Bargiidbellodat

Ann-Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat