Kontrollutvalget
Leder: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat/Fremskrittspartiet
Nestleder: Ann Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat/Samefolkets Parti
Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket
Valgkomiteen
Leder: Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Nestleder: Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Elisabeth Erke, Guovddášbellodat/Senterpartiet
Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Vibeke Larsen, Nordkalottfolket
Samisk parlamentarisk råd
President Silje Karine Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket – personlig vara: Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket
Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet – personlig vara: Ann-Britt Eira Sara, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Fagkomiteer
Plan- og finanskomiteen
Leder: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Nestleder: Elisabeth Erke, Guovddášbellodat/Senterpartiet
Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Kristin Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Per Johnny Persen Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Eirik Larsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket
Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket
Vibeke Larsen, Nordkalottfolket
Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Arild P. Inga, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Per Mathis Oskal, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Nærings- og kulturkomiteen
Leder: Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Nestleder: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat/Fremskrittspartiet
Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Ole Henrik Bjørkmo Lifjell, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Sara Katrine Aleksandersen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Svein Leiros, Guovddášbellodat/Senterpartiet
Berit Marie P. E. Eira, Ávjovári Johttisápmelaččaid listu/Flyttsamelista
Øyvind Lindbäck, Nordkalottfolket
Gry Hege Warth, Nordkalottfolket
Ingvild Halvorsen, Nordkalottfolket
Jørn Are Gaski, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
John Kappfjell, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen
Leder: Ann Britt Eira Sara, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Nestleder: Piera Heaika Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Jovna Vars Smuk, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund
Kirsten Inger Anti, Guovddášbellodat/Senterpartiet
Kjetil Romsdal, Nordkalottfolket
Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket
Knut Einar Kristiansen, Nordkalottfolket
Tom Sottinen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet
Ann-Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat/Samefolkets Parti