Sametingets representanter 2009-2013

Sametingets representanter 2009-2013

Liste over Sametingets representanter i det 6. Sameting, i perioden 2009-2013.

Det 6. Sameting, 2009-2013 Kenneth Hætta  

Valgkrets 1 – Østre

1. mandat Marianne Balto, DnA, sametingsrepresentant fram til 1.3.2010 da sametingsrådet gikk ut av plenum, sametingsrådsmedlem
2. mandat Gunn-Britt Retter, NSR/SáB
3. mandat Knut Inge Store, DnA
4. mandat Trond Are Anti, NSR/SáB
5. mandat Ragnhild M. Aslaksen, DnA
6. mandat Hans J. Eriksen, Frp
Mariann Wollmann Magga, representant 2010-2013

Valgkrets 2 - Ávjovárri

1. mandat Láilá Susanne Vars, Árja, sametingsrepresentant fram til 1.3.2010 da sametingsrådet gikk ut av plenum, sametingsvisepresident
2. mandat Aili Keskitalo, NSR
3. mandat Egil Olli, DnA, sametingsrepresentant fram til 1.3.2010 da sametingsrådet gikk ut av plenum,
ametingspresident
4. mandat Per A. Bæhr, Johttisápmelaččaid listu
5. mandat Olaf Eliassen, Árja
6. mandat Mathis Nilsen Eira, NSR
7. mandat Anne Helene Saari, DnA
8. mandat Anders Somby jr., Johttisápmelaččaid listu
9. mandat Knut Roger Hanssen, H
Ronny Wilhelmsen, DnA, representant 2010-2013
Alf Isaksen, Árja, representant 2010-2013

Valgkrets 3 - Nordre

1. mandat Hilde Anita Nyvoll, DnA, leder i valgkomiteen
2. mandat Arthur Johan Tørfoss, Frp
3. mandat Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket, leder i nærings- og kulturkomiteen
4. mandat Silje Karine Muotka, NSR, leder i oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen
5. mandat Skjalg Asbjørn Jensen, DnA
6. mandat Odd Iver Sara, Árja

Valgkrets 4 - Gáisi

1. mandat Geir Tommy Pedersen, NSR
2. mandat Willy Ørnebakk, DnA
3. mandat Randi Skum, NSR, leder av kontrollkomiteen
4. mandat Margit Eli Anti Oskal, DnA
5. mandat Aud Helene Mathinsen, Frp
6. mandat Rolf Johansen, NSR

Valgkrets 5 - Vesthavet

1. mandat Ann-Mari Thomassen, NSR
2. mandat Vibeke Larsen, DnA, sametingsrepresentant fram til 1.3.2010 da sametingsrådet gikk ut av plenum, sametingsrådsmedlem
3. mandat Miriam Anna Stina Paulsen, NSR
4. mandat Åge Nordkild, NSR
5. mandat Geir Johnsen, DnA
Inga Lill Sundset, representant 2010-2013

Valgkrets 6 - Sørsamisk

1. mandat Jarle Jonassen, NSR, plenumsleder
2. mandat Sten Erling Jønsson, DnA
3. mandat Ellinor Marita Jåma, ÅaSG, sametingsrepresentant fram til 1.3.2010 da sametingsrådet gikk ut av plenum, sametingsrådsmedlem
Ida Marie Bransfjell, representant 2010-2013

Valgkrets 7 - Sør-Norge

1. mandat Jørn Are Gaski, DnA
2. mandat Kirsti Guvsám, NSR
3. mandat Marie Therese Nordsletta Aslaksen, Samer bosatt i Sør-Norge, leder i tilskuddsstyret
4. mandat Heidi Persdatter Greiner Haaker, DnA