• Hendelse

Folkemøte i Tana

Dato

Mandag 23. mars 2026

Tidspunkt

kl. 18.00 - 20.00

Sted

Galleri Martin, Tana Bru/Deanušaldi

Sametinget inviterer til folkemøte i Tana mandag 23. mars kl. 18.00-20.00, i Galleri Martin, Tana Bru. Temaet er behovet for samiske tilbud, ordninger og tiltak for å bøte på skadene av fornorskningen.

Møtet er en del av Sametingets regionale oppfølging av Sannhets- og forsoningskommisjonens rapport, og Sametinget inviterer nå til folkemøter og høring i Østre valgkrets. 

Les mer om høringen: Behov for samiske tilbud, ordninger og tiltak i Østre valgkrets

Les mer om Sametingets regionale oppfølging av Sannhets- og forsoningskommisjonens rapport

Det vil også holdes tilsvarende folkemøter i Kjøllefjord, Vadsø og Kirkenes. 

  • Kjøllefjord: Tirsdag 24. mars kl. 18.00–20.00, Kjøllefjord kommunestyresal, Strandveien 152, 9790 Kjøllefjord   
  • Vadsø: Onsdag 25. mars kl. 18.00-20.00, Vadsø bibliotek, Strandgt. 21, 9800 Vadsø  
  • Kirkenes: Torsdag 26. mars kl. 18.00-20.00, Thon Hotel Kirkenes, Johan Knudtzens gate 11, 9900 Kirkenes 

Sametingsråd Jon-Christer Mudenia deltar på møtet. 

Folkemøtene er åpne for alle. Det blir tolking fra nordsamisk til norsk gjennom appen Interactio. Ta med egne øretelefoner hvis du vil benytte deg av tolking. 

Praktisk informasjon

Om stedet

Navn

Galleri Martin, Tana Bru/Deanušaldi

Deleknapper