Representanter valgt til komiteer, råd og utvalg

Representanter valgt til komiteer, råd og utvalg

På plenumsmøtet forrige uke var det valg av valgkomité, kontrollutvalg, fagkomiteer og medlemmer til Samisk parlamentarisk råd. Her er oversikt over hvilke representanter ble valgt.

Kontrollutvalget

Leder: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat/Fremskrittspartiet

Nestleder: Ann Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat/Samefolkets Parti

Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket

Valgkomiteen

Leder: Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Nestleder: Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Elisabeth Erke, Guovddášbellodat/Senterpartiet

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Vibeke Larsen, Nordkalottfolket

Samisk parlamentarisk råd

President Silje Karine Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund 

Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund – personlig vara: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket – personlig vara: Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet – personlig vara: Ann-Britt Eira Sara, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Fagkomiteer

Plan- og finanskomiteen

Leder: Tor Gunnar Nystad, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Nestleder: Elisabeth Erke, Guovddášbellodat/Senterpartiet

Beaska Niillas, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Kristin Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Lisa Marit Pentha-Stavsøien, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Per Johnny Persen Sara, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Eirik Larsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Toril Bakken Kåven, Nordkalottfolket

Ulf Tore Johansen, Nordkalottfolket

Vibeke Larsen, Nordkalottfolket

Ronny Wilhelmsen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Arild P. Inga, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Per Mathis Oskal, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Nærings- og kulturkomiteen

Leder: Mathis Nilsen Eira, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Nestleder: Arthur Tørfoss, Ovddádusbellodat/Fremskrittspartiet

Henrik Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Ole Henrik Bjørkmo Lifjell, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Sara Katrine Aleksandersen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Maren Benedicte Nystad Storslett, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Svein Leiros, Guovddášbellodat/Senterpartiet

Berit Marie P. E. Eira, Ávjovári Johttisápmelaččaid listu/Flyttsamelista

Øyvind Lindbäck, Nordkalottfolket

Gry Hege Warth, Nordkalottfolket

Ingvild Halvorsen, Nordkalottfolket

Jørn Are Gaski, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

John Kappfjell, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Oppvekst-, omsorgs- og utdanningskomiteen

Leder: Ann Britt Eira Sara, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Nestleder: Piera Heaika Muotka, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Mathias Eilert Olsen, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Aili Guttorm, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Jovna Vars Smuk, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Helén Storelv-Rabone, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Sandra Márjá West, Norgga Sámiid Riikkasearvi/Norske Samers Riksforbund

Kirsten Inger Anti, Guovddášbellodat/Senterpartiet

Kjetil Romsdal, Nordkalottfolket

Sylvi Pedersen Vatne, Nordkalottfolket

Knut Einar Kristiansen, Nordkalottfolket

Tom Sottinen, Bargiidbellodat/Arbeiderpartiet

Ann-Elise Finbog, Sámeálbmot Bellodat/Samefolkets Parti